Český a zahranični Djs a producenti

Armin Van Buuren

Armin Van Buuren

Armin Van Buuren
+++ Armin Van Buuren +++
Narození:
25.12.1976
Působiště:
Leiden, Nizozemí
Styly:
Progressive, Trance
Web:
www.arminvanbuuren.com
Projekty:
Perpetuous Dreamer, Rising Star,
Armin, Amsterdance, Armania,
Darkstar , E=mc2, El Guitaro,
Gaia,Gimmick, Hyperdrive Inc. , Misteri A,
Problem Boy, The Shoeshine Factory

star


star
+ A State Of Trance 450 9.4.2010 v Bratislave +

přečtete si cely članek z : oslava 9. výročí ASOT

star

Paul Van Dyk

Paul Van Dyk

paul v dyk star
Paul Van Dyk
Narození:16.12.1971
Působiště: Berlín, Německo
Styly: Trance
Web: http://www.paulvandyk.com

Projekty: Visions Of Shiva

O hvězdnosti jeho jména se jistě už ani nemusím zmiňovat. Jeden z lidí, kteří toho pro trance udělali úplně nejvíc, Paul Van Dyk (vlastním jménem Paul Matthias),se narodil v Eisenhuettenstadtu ve Východním Německu a vyrůstal ve východním Berlíně. "Své mládí jsem si prožil v komunistické zemi,nemohl jsem chodit na koncerty New Order nebo The Smiths,kteří se mi líbili. S kamarády jsme si proto nahrávali jejich písničky a pouštěli si je na soukromých večírcích. Něco jako kluby totiž vůbec neexistovalo."

star

star
Paul van Dyk vítězem německé ankety :
Raveline Poll 2009
PvD a jeho team by Vám chtěl poděkovat za Vaši trvajicí podporu a jeho zvolení jako
"Best DJ National" a jeho album VOLUME jako
"Best Album 2009" v hlasovani Raveline Poll 2009.
Paul jako nejoblibenější DJ Německa v rámci Volume tour 2010 dorazí exkluzivně do Brna, 2.4.2010.

Markus Schulz

rozhovor s Markusem Schulzem před transmission

Markus Schulz před Transmission


rozhovor s Markusem Schulzem

unitedmusic

Markus Schulz je bezesporu jednou z největších djských hvězd světa a navíc i velkým miláčkem českého publika. naposledy se v čechách představil letos v červnu v rámci akce pure prague, kde opět zazářil. od té doby vydal debutové album své bokovky dakota, nový singl "do you dream" a aktuálně má na trhu i výtečnou kompilaci "world tour best of 2009". a k tomu všemu stíhá i pravidelně hrát po celém světě. již příští sobotu se v rámci letošní transmission vrátí do prahy. i když je velmi vytížený, čtvrt hodinky si s námi povídal přes skype

ahoj Markusi, jak se máš?

ahoj. skvěle, jen jsem poslední dny hodně ve stresu.

to je mi jasné? než začneme s mými dotazy, srdečně gratuluji k obhájení 8. místa v top 100 djs! čekal jsi to?

v minulých ročnících se to dalo tak trošku odhadnout, jak to celé dopadne, ale letos je tolik nových objevů mezi dji, navíc mnoho starších, dříve legendárních djů pro změnu upadá nebo djing nechalo úplně být, takže jsme nikdo nevěděli, jak to celé dopadne. ale cítím se velmi poctěn, že jsem opět mezi prvními deseti. vždy si této ankety velmi vážím, neb dj mag není hlasování kritiků, médií, producentů nebo někoho podobného, je to hlas fanoušků, takže o to víc jsem potěšen, že to pro mě opět dobře dopadlo!  

když se kouknu zpět, co jsi v letošním roce všechno vyplodil (album projektu dakota, singl, další kompilace…), dá se říci, že tahle cena je tak trošku satisfakcí, nemám pravdu?

ano, máš! víš, já pro muziku žiji a je pro úplně vším, co jsem kdy chtěl dělat. necítím se jako workoholik, protože jen dělám to, co dělat chci! navíc prožívám opravdu velmi šťastné období. produkuji neuvěřitelné písně, publikum je také neuvěřitelně pozitivně naladěné všude tam, kde vystupuji, takže vážně nevím, co víc si přát.

strašně se mi líbí debutová deska tvého projektu dakota "thoughts become things". vždy, když jsem na cestách a necítím se úplně fajn, tak tu desku poslouchám, a je to úplně jako kdyby mi zavál nový vítr do plachet.

díky moc! tenhle projekt jsem hlavně udělal proto, neb jsem do svých setů hledal tracky, které jsou malinko pomalejší. pokud má hudba rychlost kolem těch 130 bpm, máš mnohem větší možnost vnímat její rytmus, chóry a celou náladu písně.

on celkově trance v posledním roce trošku zpomalil.

to je pravda, je to tím, že je tu úplně nový druh hudby trance, je tu nová generace djů a producentů…ale osobně v tom nevidím nic zlého. já sám hraji jak pomalejší písně, tak i rychlé. v djském setu je potřeba obojího.

když se podívám na tracklist tvé nové kompilace "world tour best of 2009", najdu tam i jednu píseň, která byla zaznamenána během tvého vystoupení na pure prague. jak jsi vybíral písně a místa, která se na kompilaci nakonec objeví?

tahle deska je tím nejlepším z mého letošního world tour. každý měsíc do své rádiové show global dj broatcast vybírám jedno výjimečné místo, na kterém hudbu do této show zaznamenám. a na kompilaci "would tour best of" jsem dal prostě úplně to nejlepší. z každé výjimečné zastávky turné jsem vzal ten nejvýjimečnější okamžik a všechny písně následně spojil v djský set. jak z miami, las vegas, ibizi tak i z prahy jsem vždy vybral jeden speciální moment celého setu a tyhle speciální okamžiky spojil na speciální kompilaci.

hodně lidí přemýšlí nad tím, zda tvůj projekt dakota bude i nadále pokračovat, nebo šlo o jednorázovku?

v letošním roce se rozhodně chci věnovat pouze natáčení nové desky markuse schulze, ale v roce 2011 plánuji další album projektu dakota. víš, jako markus schulz mohu vydávat desku každý rok, ale dakota je něco jiného a v jistém směru výjimečného. ty písně jsou hlubší, temnější a ukazují moji druhou tvář. navíc jak už jsem řekl, jde o tracky, které mi v mých djských setech chyběly.

jakou hudbu vlastně rád posloucháš?

ono je to různý, třeba dneska v letadle jsem poslouchal drum 'n' bass, ale protože jsem fanda hudby, tak vlastně nemám ohraničený vkus. jsou samozřejmě styly, které jako dj nehraji, ale dokážu si představit, že i ty mají své fanoušky…ve všech hudebních žánrech je nejdůležitější talent a kvalita, pak už je úplně jedno, o co jakou hudbu jde.

ty si často vybíráš písně z jiných hudebních žánrů i pro remixování.

no převážně je to takový výměnný obchod - já remixuji je, oni remixují moje písně. pak jsou tu písně, které se mi hrozně líbí, a já si je jen musím upravit k svému obrazu, abych je mohl zařadit do svých djských setů. pokud pak někdo přijde s přáním remixovat mě a já o něm moc nevím, pěkně si ho proklepnu, protože chci vědět, zda může do mé písně přinést něco nového…samozřejmě po té pozitivní stránce! 

markusi, ty ses narodil v německu, ale aktuálně žiješ v miami.

no, je to tak, že když jsem na turné v evropě, tak žiji berlíně, kde mám pronajatý byt, a když jsem v americe, tak bydlím v miami.

a kde se cítíš doma?

já velmi rád říkávám, že jsem takový občan celého světa. je úplně jedno, kde jsem, ať je to praha, los angeles, tokio nebo londýn, já se cítím velmi dobře všude, kam přijedu.

koukám na hodinky, za okamžik už zase musíš letět, tak nám ještě prozraď, co sis připravil pro prahu? doufám, že něco speciálního???

to určitě! jak jsem už říkal, dělám na své nové desce a aktuálně mám hotových několik písní, které právě v praze poprvé představím. jde o hodně velké tracky a jsem strašně zvědav, jak na ně publikum bude reagovat. velké akce jako je transmission mám moc rád, protože vidím, jak davy lidí hudba spojuje. proto hraji nejen věci, na které každý čeká, a vím, že lidi chytnou, ale prokládám to i novinkami, o kterých si myslím, že mají velký potenciál.

tak to se máme na co těšit! markusi, díky za tvůj čas a těším se za týden v praze na transmission.

já taky díky a na všechny se moc těším příští sobotu, určitě to bude obrovská pařba.

pro united music připravil jaromír koc aka dj jakko

  • 1
  • 2
  • 3

Thomas Coastline

Český Dj a producent

Thomas Coastline


vlastním jménem Tomáš Malina.
Svá první pokusy datuje tento kladenský rodák na podzim roku 1985.

Své první producentské pokusy datuje Thomas do svých 16-ti let, kdy poslouchal v největší míře eurodance, konkrétně producenty jako Starsplash, Megara Vs DJ Lee nebo Tuneboy. Ovlivněn těmito jmény rozjíždí svůj taneční projekt Bass Detect, který zakládá s Janem Boušou alias Fuzzym a Bárou Ladrovou, alias vokalistkou Sunny B. V té době si na své konto připisuje i první významnější remixérský úspěch, a to na singl českého tanečního projektu Infinity - „Samotná“.
Později, ve svých 19-ti letech, navazuje Thomas spolupráci se známou dvojkou Crossryders. Společné hudební smýšlení brzy přináší ovoce v podobě releasů skladeb „Pandemia“ a „Tears“. Ty byly veřejností kladně přijaté a přinesly Thomasovi i první dj´ské zkušenosti - zahrál si např. na festivalu Mácháč, na akci Michael Burian & Friends, kde se také představil německý trancový mág Paul Van Dyk, či na populární trancové klubovce Entrance.

Back to the Top

LayDee Jane

3. nejpopulárnější českou DJkou dle DMA

LayDee Jane

je 3. nejpopulárnější českou DJkou dle DMA.

Za svoji kariéru již stihla dobýt domácí i světové taneční kluby. dancing

Lucie Králová alias LayDee Jane se narodila v České Republice, kde už od dětství projevovala velký cit k hudbě. Navštěvovala několik uměleckých škol, ve kterých se učila tanci, zpěvu a hry na klavír. Tyto nabité zkušenosti jí později pomohly k tomu, aby svoji lásku k muzice rozvinula naplno. V roce 1999 se přestěhovala do Švýcarska, kde měla i svoje první velké DJské vystoupení. Zde se také poprvé začala zajímat o hudební styl trance, kterému posléze absolutně propadla. Svůj talent nadále rozvíjela v místních klubech, či na velkých indoor párty a během krátké doby se stala jednou z nejoblíbenějších švýcarských DJek. Oblibu u publika a uznání od profesionálů získala především díky svým energickým a průkopnickým setům, které reflektovaly nové trendy na poli trance music.

laydee_jane

LayDee Jane se jako DJka postupem času vypracovala až na světovou úroveň. Její energické sety měly obrovský úspěch po celé Evropě, Asii i Africe. Na významných festivalech, mimo jiné Creamfields ČR, Streetparade ve Švýcarsku, nebo FFWD Dance Parade v Holandsku, dokázala vždy vytvořit úžasnou atmosféru. Kromě toho několik sezón vystupovala na Mallorce, např. v klubech BCM a Riu Palace a jeden rok byla rezidentkou legendárního klubu Monte Cristo ve Francii. Její sety zde mají vždy jedinečnou atmosféru a publikum je přijímá s velkým nadšením. LayDee Jane v nich kombinuje styly, které jí oslovují a které má opravdu ráda, především pak tech-trance s prvky electra a tech house. Na lineupech se objevuje společně s takovými jmény, jako jsou Paul Oakenfold, Sasha, Fred Baker, Judge Jules, Marco V, Ferry Corsten, Paul van Dyk, Eddie Halliwell, Pete Tong, Svenson, Johan Gielen, Randy Katana, Armin van Buuren a mnoho dalších. Několikrát si zahrála i s DJem Tiësto, například při jeho historicky prvním vystoupení v České Republice.

Discography

Lucca

začala hrát v roce 1999

lucca Lucca začala hrát v roce 1999, ale o taneční scénu se intenzivně zajímá již od svých 16 let, kdy navštívila Londýn a poté začala pracovat jako asistentka produkce v brněnském Boby centru v Brně, kde v polovině devadesátých let probíhaly první taneční parties s Paul Van Dykem či Nickem Warrenem.

Lucca

Od roku 2000 je zastupovaná velkou českou agenturou Mersey, která ji od počátku obsazovala na velké akce jako legendární Supersonic Garage či festivaly Metronome a Hradhouse. Díky spoustě příležitostí i účasti na Red Bull Music Academy v Dublinu v roce 2000 získala tato umělkyně brzy potřebnou jistotu a zařadila se mezi nejúspěšnější české DJe. V roce 2002 byla vyhlášena v České Republice dle časopisu Bassline objevem roku a o rok později, v roce 2003 se stala dle Dance Awards prestižního českého časopisu XMAG nejpopulárnějším djem v České Republice, v žebříčku německého časopisu Groove obsadila deváté místo v kategorii objev roku.

Zobrazit více ... / more ...

Back to the Top

A R C H I V

29. října. 2009. - Ibiza DJ Awards
cert trance
+++ Ibiza DJ Awards mají své letošní vítěze : +++

+ Trance :
1. Armin Van Buuren,
2. Above a Beyond, 3. ATB, 4. Markus Schulz,
5. Paul Oakenfold, 6. Paul Van Dyk, 7. Tiesto,
8. Ferry Corsten ,

>+ Mezinárodní DJ :
1. Armin Van Buuren , 2. Carl Cox , 3. David Guetta ,
Erick Morillo , Sander Kleinenberg , Sasha ,Sven Vath , Tiesto

+ House :
1 David Guetta , Axwell , Bob Sinclar ,
Erick Morillo , Fedde Le Grand , Laidback Luke , Sebastian Ingrosso , Steve Angello


avb trofej star

+++ Anketa časopisu DJ Mag TOP 100 DJ´s +++

+ V první desítce se umistnili :

+ ARMIN VAN BUUREN,
+ + MARKUS SCHULZ,
+ + + GARETH EMERY a + SANDER VAN DOORN

+ Ve středu v noci 29. října, proběhlo v Londýnském klubu Ministry of Sound slavnostní vyhlášení ankety prestižního časopisu DJ Mag s názvem TOP 100 DJ´s.
+ Vyhlášení provázela velkolepá party na které zahráli jména jako
Armin van Buuren, David Guetta, Above a Beyond, Sebastian Ingrosso a další.
+ Anketa každoročně hodnotí ty nejpopulárnější DJe a kluby planety.
+ V letošním ročníku si své vítězství potřetí obhájila světová jednička :
holandský DJ a producent Armin van Buuren, který zazářil v sobotu na posledním vydání noci PURE na pražském výstavišti.

+ Další potěšující zpráva je, že hned tři jména z aktuální TOP 10 této ankety uvidíme již za dva týdny v pražské O2 areně na šestém vydání TRANSMISSION.
+ Stejně jako v loňském roce, i letos zaujímá osmou příčku Markus Schulz,
který na stránkách ankety uvádí jako nejlepší akci roku 2009 PURE Prague,
kde v červnu uchvátil publikum fantastickým 5ti hodinovým setem.


star
+ Armin dotřetice +

Vítězem hlasování o nejpopulárnějšího DJe planety
se stal potřetí za sebou holandský deejay
Armin van Buuren a vyrovnal se tak svému krajanu
Tiëstovi, který se umístil na druhé pozici.
Třetí příčku možná trochu překvapivě dobyla francouzská houseová megastar David Guetta

Armin van Buuren

9. 2. 2010 - Přímo uprostřed sjezdovky

Armin van Buuren

v Rakouském lyžařském středisku Hinterglemm.

Armin van Buuren 9. února 2010 |  → Armin van Buuren
Jeden z nejnetradičnějších setů odehrál světový Dj číslo jedna Armin van Buuren v Rakouském lyžařském středisku Hinterglemm. Přímo uprostřed sjezdovky naservíroval návštěvníkům vyhlášeného zimního areálu aktuální Beaty v rámci speciální edice Radio 538. Marco Borsato natočil video, jak Armin >přilétá helikoptérou a také kousek z jeho fantastického setu

Back to the Top

Ferry Corsten

3. 4. 2010. Trance Energy

dancing
+ Ferry Corsten +
Narození:
04.12.1973
Působiště:
Rotterdam, Nizozemí
Styly:
Trance
Web:
www.ferrycorsten.com
Projekty:
System F, Gouryella, Starparty,
Vimana, Ferr, Kinky Toys
star

Back to the Top

TOP 100 DJ's

www.djmag.com/top100/

Hlasování posledních let :


Vítěz roku 2010 bude vyhlášen v středu 27. října na Top 100 DJs Party v Ministry of Sound v Londýně

Back to the Top

google translate

google translate

Google Search

czende google
Loading